Działania Towarzyszące Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

By in
117
Działania Towarzyszące Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Działania Towarzyszące Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Bank Żywności w Krakowie organizuje Działania Towarzyszące dla wszystkich odbiorców programu. W zajęciach może wziąć udział każdy uczestnik programu. Szczegółowy harmonogram warsztatów znajdziecie Państwo tutaj – Harmonogram warsztatów POPŻ 2018.

 

Realizujemy cztery rodzaje warsztatów:

KULINARNE – na których uczestnicy przygotowują  potrawy, które nie rujnują portfeli, a jednocześnie są proste, smaczne i zdrowe. W czasie warsztatów wszyscy biorą aktywny udział w powstawaniu potraw, które później wspólnie spożywają.

ŻYWIENIOWE – na których uczestnicy poznają zasady zdrowego odżywiania, układania zdrowych I smacznych jadłospisów dla całej rodziny. Obalają mity na temat produktów uznawanych za zdrowe i niezdrowe!

O MARNOWANIU JEDZENIA – na których uczestniczy uczą się jak czytać etykiety, przechowywać prawidłowo żywność , robić dobre zakupy oraz przetwarzać produkty tak , aby nie marnować.

 

EKONOMICZNE – na którym uczestnicy poznają zasady gospodarowania domowym budżetem. Uczą się planowania, wydawania
i oszczędzania. Poznają prawa konsumenckie i uczą się jak z nich korzystać!

W ramach tych działań uczestnicy mogą skorzystać z indywidualnych porad prowadzonych przez dietetyków, warunkiem jest jednak wcześniejsze uczestnictwo w warsztatach i zgłoszenie takiej potrzeby.

Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla odbiorców żywności. O terminach warsztatów informować będzie Organizacja Lokalna i/lub Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

54321
(1 vote. Average 5 of 5)